تبلیغات
Everything For You - شرکت Japan Display از نسل دوم ال سی دی های خود با پشتیبانی از قلم استایلوس رونمایی کرد

شرکت Japan Display از نسل دوم ال سی دی های خود با پشتیبانی از قلم استایلوس رونمایی کرد

شرکت Japan Display که عمده سهام آن را چند غول تکنولوژی ژاپنی در اختیار دارند، امروز صبح طی یک بیانیه اعلام داشت که آنها تولید نسل دوم ال سی دی های خود با تکنولوژی انحصاری “Pixel Eyes” را برای استفاده در پرچمداران آینده آغاز کرده اند.

بر طبق گفته های سازنده، این نمایشگرها جدید علاوه بر ارتقای کیفیت نمایش رنگ ها،‌ از ضخامت کمتر و فناوری تاچ جدیدتری برخوردار هستند. ناگفته نماند فناوری لمسی in-cell مورد استفاده در صفحه نمایش های مورد بحث سنسورهای مرتبط به مبحث تاچ را با خود نمایشگر مجتمع کرده و به این ترتیب نیاز به استفاده از مداری جداگانه و حسگرهایی ویژه حذف شده.

البته برای حذف مواردی که یاد شد یک لایه ی اضافه تر بر بالای نمایشگری که از این فناوری بهره می برد افزوده گشته که در نهایت متاسفانه این لایه سبب می گردد نور کمتری به سطح صفحه نمایش برسد.

JDI در تولید نسل تازه ال سی دی خود از مواد جدیدی بهره برده و بدین سان محصول آتی این برند در بازتولید رنگ سیاه بسیار بهتر شده، ضمناً شرکت یاد گشته می افزاید رزولوشن حسگر لمسی دستاورد تازه اش نیز به مراتب بالاتر رفته و حالا این حسگر قادر به درک فرامینی است که روی سطحی کمتر از یک میلیمتر صادر می شوند. این گفته یعنی در نمایشگر تازه می توان از قلم استایلوس با ضخامت نوک حدود ۰.۸ تا ۰.۵ میلیمتر به راحتی استفاده کرد.

شرکت ژاپنی می گوید که محصول به روز شده خود را برای ابعاد متداول موبایل ها تا ۶ اینچ طراحی کرده است، اما امکان تولید آن در ابعاد بزرگتری همچون ۱۶ اینچ هم وجود دارد. بنابراین ممکن است که در آینده شاهد حضور این محصول در تبلت ها و لپ تاپ ها نیز باشیم.

شاید عمده ترین مزیت نسل تازه ی نمایشگرهای JDI را بتوان در بالاتر رفتن کیفیت و کاهش ضخامت شان دانست که در نهایت سبب خواهند شد از این پس بازهم شاهد اسمارت فون هایی با صفحه نمایش بهتر و البته باریک تر باشیم. JDI تا پیش از این با سونی و وان پلاس همکاری نسبتاً نزدیکی داشته و انتظار می رود محصول تازه ی این شرکت در دستگاه هایی حاضر باشد که در نیمه اول ۲۰۱۶ به بازار خواهند آمد.


تاریخ : سه شنبه 8 دی 1394 | 02:28 ب.ظ | نویسنده : بامداد سلیمی | نظرات

  • paper | پاپو مارکت | بک لینک